KURULUM ADIMLARI

1- E-posta ekinde görebileceğiniz word dosyaları içerisinden, ofisinizin bulunduğu kampüs için hazırlanan imza şablonunu içeren dosya seçilerek açılır. Açılan word dosyasında, ctrl+a tuş kombinasyonu ile dosya içeriğinin tamamı seçilir ve ctrl+c tuş kombinasyonu ile bu içerik panoya kopyalanır.

2 – Outlook uygulaması açılarak yeni e-posta tuşuna tıklanır.

3- Açılan yeni e-posta ekranından imza tuşuna tıklanır. Tıklanan imza tuşunun altında oluşan imzalar seçeneğine tıklanır

4- Açlan İmzalar ve İleti Örneği penceresi aşağıdaki gibidir. Bu ekranda bulunan yeni tuşuna tıklanır ve açılan yeni imza penceresinde oluşturulacak imza için isim belirlenir. Tamam tuşuna tıklayarak pencere kapatılır.

5- Yeni imza penceresinde bulunan imzayı düzenle alanına farenin sağ tuşu ile tıklanarak daha önce word dosyasından kopyalamış olduğumuz şablon bu alana yapıştırılır.

6 – Yapıştırılan şablon üzerine kişisel bilgileriniz girilerek gerekli değişiklikler yapılır ve imzanızın son hali kaydet tuşuna tıklanarak kaydedilir

7 – Varsayılan imza alanında Yeni iletiler ve Yanıtlar / iletilenler alanları için yeni imzanıza vermiş olduğunuz isim seçilir sonrasında tamam tuşuna tıklanır ve işlem tamamlanır.

8 – Daha sonra Outlook -> Yeni E-Posta -> İmzalar sırasını takip ederek tekrar İmzalar ve İleti Örneği penceresi açılır. Eski imzanızın ismi seçilerek Sil tuşuna tıklanır ve eski imza silinir. Son olarak Tamam tuşuna tıklanıp işlem sonlandırılır.